header_image
Sprawny przebieg konkurencji i równoległa praca centrum obliczeniowego komisji sędziowskiej pozwoliły zakończyć sportowe zmagania o godzinę wcześniej niż pierwotnie planowano. Już o godz. 15.45 mogliśmy poznać zwycięzców, a do końca była to wielka niewiadoma, bo bezpośrednie porównanie czasów konkurencji nie dawało odpowiedzi na tak postawione pytanie. Liczyły się także błędy i wyniki strzelania. A zatem oficjalnie przejdźmy do wskazania tych, którzy tego dnia najlepiej poradzili sobie z trudnościami zawodów, stresem i koncentracją.
W kategori wiekowej SP1 dziewcząt trzecie miejsce i medal brązowy zdobyła Blanka Zaręba z klubu Bushido. Medal srebrny i tytuł wicemistrzowski wywalczyła debiutantka Wiktoria Zaręba z sekcji w Bogucinie, natomiast tytuł Mistrzyni Województwa i medal złoty zdobyła Amelia Grzywacz z Pliszczyna. Jak pamiętamy, przed rokiem była najmłodszą zawodniczką turnieju. W kategorii wiekowej SP1 chłopców trzecie miejsce wywalczył Bartosz Wójcik z Lublina. Srebrne medale i tytuł wicemistrzowski zdobyli ex aequo dwaj zawodnicy z Bogucina - Mateusz Stępnicki i Marcel Komsta, a złoto i tytuł Mistrza Województwa Bartosz Zych z klubu Bushido. Ostra rywalizacja i bardzo wyrównany poziom nie doprowadziły do rozstrzygnięcia walki o trzecie miejsce w kategorii SP2 dziewcząt i miejsce to przypadło ex aequo Julii Skwarek z Bogucina i Kasi Galewskiej z Lublina. Medal srebrny wywalczyła Nikola Burak z Pliszczyna, która na dwa dni przed zawodami zrezygnowała ze startu z powodu urazu dłoni. Złota medalistka poprzedniej edycji nie dała jednak za wygraną i postanowiła walczyć tym razem nie tylko z koleżankami ale i własnym bólem. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Województwa zdobyła Wiktoria Bajwoluk z klubu Bushido.
W kategorii wiekowej SP2 chłopców złoty i srebrny medal zdobyli zawodnicy z Podhala: Karol Zagata i Maciej Jarończyk. Reprezentant Lublina Antoni Stepuch wywalczył trzecie miejsce i medal brązowy. W kategorii SP3 dziewcząt trzecie miejsce przypadło Ewie Głodowicz, której start po złamaniu ręki był wielką i miłą niespodzianką. Srebro i tytuł wicemistrzowski wywalczyła wielokrotna medalistka tych zawodów Melania Kobel, ale tym razem nie udało się pokonać Magdaleny Zych z klubu Bushido i to ona zdobyła złoto. Wśród chłopców dominowali zawodnicy Lublina. Trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Jakub Prażmo, srebro wywalczył Oliwier Podleśny, a tytuł mistrzowski i złoty medal zdobył Mateusz Matejko (nieobecny podczas dekoracji) i był to jego udany rewanż za turniejowe starcie w roku 2013.
W kategorii wiekowej SP4 dziewcząt doskonale spisały się debiutantki z Bogucina. Trzecie miejsce i medal brązowy zdobyła Dominika Małyska. Tytuł wicemistrzowski i srebro wywalczyła zawodniczka Lublina Aleksandra Michalczyk, a złoto dołączyła do medalowej kolekcji Bogucina Martyna Rybkowska. W tej samej kategorii wiekowej chłopców trzecie miejsce zdobył Szymon Mazurek z Bogucina. Medal srebrny wywalczył Adrian Węgrzyn z Lublina (nieobecny podczas dekoracji), a tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem obronił Damian Kozłowski z Pliszczyna. W kategorii SP5 dziewcząt starły się umiejętności debiutantki Julii Salamandry z Bogucina i weteranki tego turnieju Pauliny Pańczyk z klubu Bushido. Tym razem jeszcze niespodzianki nie było. Złoty medal powędrował do Szczebrzeszyna, a srebro powiększyło kolekcję Sekcji Jiu-Jitsu w Bogucinie.
W kategorii wiekowej SP5 chłopców na miejscu trzecim uplasował się Bartosz Ciesielczuk z Pliszczyna. Medal srebrny zdobył kolejny reprezentant Bogucina Jakub Kowalik, a złoto i tytuł mistrzowski wywalczył Mikołaj Prażmo z Lublina. W kategorii wiekowej SP6 dziewcząt całe podium zdominowały zawodniczki z Lublina. Tym razem trzecie miejsce i medal brązowy przypadły Matyldzie Podleśnej, a srebro w pięknym stylu wywalczyła Alicja Kalisz. Niepokonaną okazała się jednak najbardziej doświadczona Zuzanna Głodowicz i to ona będzie cieszyć się tutułem mistrzowskim 2016 roku. Wśród chłopców, zacięta rywalizacja o trzecie miejsce nie dała regulaminowego rozstrzygnięcia i podzielili się nim ex aequo Szymon Lipkowski z Podhala i Maksymilian Grądz z Lublina. Medal srebrny wywalczył reprezentant Pliszczyna Bartosz Golczewski, a złoto i tytuł mistrzowski zdobył wielokrotny medalista zawodów Jakub Pańczyk z klubu Bushido.
To co działo się podczas walki o medale w kategorii wiekowej gimnazjum powinno zaowocować scenariuszem dobrego filmu akcji, chociaż nasze zawodniczki wystąpiły bez pomocy kaskaderów. Dramat Agnieszki Kasperek, której noga uwięzła między szczeblami drabinki i spadła głową w dół, fatalny błąd Agaty Piskorowskiej na siatce, a potem dramatyczna walka z czasem to tylko drobny fragment tych wydarzeń. Ostatecznie obronną ręką wyszła z tej rywalizacji Lulia Fiedorek i to ona zdobyła złoto i tytuł mistrzowski. Agnieszka Kasperek z Pliszczyna wywalczyła srebro, a medal brązowy za sprawą Klaudii Lipkowskiej pojechał w daleką drogę na Podhale. W kategorii chłopców o medalowe miejsca starło się aż 14 zawodników. Tu najlepszym okazał się Kamil Kasperek zdobywając złoto i tytuł mistrzowski. Srebro wywalczył Szymon Gmyz z klubu Bushido, a miłą niespodziankę dla Lublina zrobił Bartosz Kozaczuk zdobywając trzecie miejsce i medal brązowy. W kategorii wiekowej uczniów szkół średnich i starszych kobiet tym razem nie trafiła na rywalki Marlena Podleśna z Lublina i to jej przypadło złoto. W niczym to jednak nie umniejsza jej sukcesu, bo jak pamiętamy, tytuł mistrzowski wywalczyła w ostrej rywalizacji także przed rokiem. W kategorii mężczyzn walczono z czasem nawet przez rzut na linię mety. W tym starciu trzecie miejsce i medal brązowy wywalczył Marek Codogni z Lublina, a srebro i tytuł wicemistrzowski Marek Kozyra. Niepokonanym tego dnia okazał się jednak Wojciech Golczewski z Pliszczyna i to on zdobył złoto.
Nie mniejsze emocje towarzyszyły starciu o medale w kategorii rodziców. Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Iwan, przed Iwoną Żuchowską i Justyną Łukaszewską. Uśmiech na pamiątkowym zdjęciu chyba najlepiej świadczy, że była to doskonała zabawa i ciekawe doświadczenie. Już teraz zachęcamy do kolejnej próby za rok. Wśród panów trzecie miejsce i medal brązowy wywalczył Mariusz Wójcik z Lublina. Srebro i tytuł wicemistrzowski zdobył Piotr Ciesielczuk z Pliszczyna, a na najwyższym podium stanął Grzegorz Kowal i to on został mistrzem wśród panów na rok 2016. Ostatnią ceremonią było wręczenie pucharów ufundowanych przez Wójta Gminy Wólka najlepszym zawodnikom turnieju. Nagrodę Grand Prix Wojewódzkiego Turnieju Klubowego w Wieloboju Obronnym z rąk Pani Anny Krzyżanowskiej odebrali: w kategorii kobiet Julia Fiedorek, a w kategorii mężczyzn Wojciech Golczewski oboje z sekcji w Pliszczynie.
Fantastyczne spotkanie, pełne wielu sportowych emocji zakończyliśmy podziękowaniami dla wszystkich jego uczestników, którzy dowiedli swoim startem, że potrafią walczyć, ale także cieszyć się sukcesem swoich koleżanek i kolegów. Wielu faworytów tego turnieju i medalistów poprzednich edycji zakończyło start bez osobistego sukcesu. My jednak doskonale znamy ich możliwości i wiemy, że potrafią sięgnąć po medale chociażby jutro. Akurat tego dnia, o takim wyniku, zdecydowała sekunda nieuwagi i drobny błąd. I na tym właśnie polega urok tej imprezy, że tu niczego nie można przewidzieć, a pośród tak wielu konkurencji trudno być najlepszym we wszystkich. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w gronie fantystycznych przyjaciół, pozdrawiamy i zapraszamy za rok.
Na koniec klasyfikacja medalowa klubów:
Sekcja Jiu-Jitsu w Lublinie - ogółem 24 w tym: 6 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych
Sekcja Jiu-Jitsu w Pliszczynie - ogółem 10 w tym: 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy oraz 2 puchary dla najlepszych zawodników turnieju
Klub Bushido Szczebrzeszyn - ogółem 7 w tym: 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy
Sekcja Jiu-Jitsu w Bogucinie - ogółem 9 w tym: 1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe
Podhalańska Szkoła EdArt - ogółem 4 w tym: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe