header_image
Po trudach całego dnia przyszedł moment na podziękowania i wyróżnienie zwycięzców. W ceremonii tej wziął udział gospodarz terenu - Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. To on ufundował puchary i medale dla najlepszych. Szczerze mówiąc z zazdrością patrzyliśmy w stronę sponsorów i zaangażowanie w organizację turnieju lokalnych władz. W Lublinie trudno o czymś takim nawet pomarzyć, a przecież tu jak i u nas podobne imprezy organizuje się z myślą o młodych ludziach wyrastających ponad szarą przeciętność i zasługujących na szczególną uwagę.
A zatem oddajmy im należne miejsce w naszej relacji. W kategorii wagowej do 20 kg, gdzie nie mieliśmy swoich reprezentantów zwyciężył Kacper Palider przed Szymonem Mateją i Alanem Sieradzkim. W kategorii 20-25 kg najlepszym okazał się Kamil Kołaciak, srebro wywalczył Kewin Kowalczyk, a medal brązowy zdobył Denis Palider. Gdy będziecie przeglądać galerię, zdjęcia te pojawią się w nieco innym układzie, bo dekoracja medalistów odbywała się w przypadkowej kolejności. Naszych chyba jednak rozpoznacie bez problemu.
W kategorii 25-30 kg trzecie miejsce miejsce zdobył Mikołaj Wnukowicz, srebro wywalczył Sebastian Palider, a na najwyższym podium stanął Leon Kowal z Lublina i sięgnął po złoto. W kategorii 30-35 kg, swoją chwilę radości mieli zawodnicy Bogucina, bo srebrny medal odbierała Izabela Krzysiak. Zwycięzcą okazał się Kamil Burnus, a brąz zdobył Maksymilian Kuruc (nieobecny podczas dekoracji). W kategorii wagowej 35-40 kg wielką niespodziankę sprawiła nam Kasia Galewska zdobywając trzecie miejsce i medal brązowy. Srebro przypadło Julii Wojeńskiej, a zwyciężył Adam Kocańda.
W kategorii wagowej 40-45 kg całe podium zdominowały nasze zawodniczki i radość zapanowała w trzech sekcjach. Trzecie miejsce i medal brązowy wywalczyła dla Lublina Małgosia Godek. Srebro dopisała do kolekcji Bogucina Weronika Gnieciak, a medal złoty zdobyła Emilia Wójtowicz i taka informacja natychmiast popłynęła do sensei Adriana Olbromskiego kierującego sekcją w Niedrzwicy. Na podium, w kategorii wagowej 45-50 kg, stanęli z kolei zawodnicy Podhala - Marcin Kidoń (złoto), Maciej Jarończyk (srebro) i Paweł Gogdał (brąz). W najwyższej kategorii powyżej 50 kg swój pierwszy, ale podwójny sukces zapisali zawodnicy Pliszczyna. Trzecie miejsce i medal brązowy wywalczyła Julia Fiedorek. Srebro zdobył Jakub Burak i był to chyba najtrudniej wywalczony medal w jego karierze. Nie ugięła się przed nimi tylko Julia Kurańda i to ona zdobyła złoto.
W kategorii open do 25 kg po złoto sięgnęła Milena Nowicka, srebro zdobyła Magdalena Ślimak, a brąz wywalczył Antoni Brzostowski. Dekoracja medalistów w kategorii open do 35 kg była kolejną okazją do radości dla najmłodszej sekcji w Bogucinie. Tu na najwyższym podium stanęła Julia Salamandra zdobywając złoto. Srebrny medal wywalczył Krystian Kowalczyk, a brąz Oliwia Papierz. I wreszcie kategoria open powyżej 35 kg i kolejny, podwójny sukces zawodników z Pliszczyna. Trzecie miejsce i medal brązowy zdobyła Barbara Gawrońska a srebro wywalczył Bartosz Golczewski. Najlepszym tego dnia okazał się Dawid Polak.
Na koniec Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz osobiście podziękował wszystkim uczestnikom turnieju i chociaż skończyły się medale to nie był to jeszcze koniec niespodzianek od sponsorów. Wszyscy złoci medaliści zostali bowiem dodatkowo nagrodzeni bezpłatnymi wejściówkami do term i teraz nie pozostanie nic innego jak przyjechać na weekend i z dumą je wykorzystać.
Uroczystość i cały turniej dobiegały końca. Jeszcze tylko do wspólnego zdjęcia zaproszono wszystkich medalistów, a potem wszystkich uczestników turnieju. Byli nimi także nasi rodzice którzy pomagali w organizacji zawodów, dopingowali i wspólnie z nami przeżywali te sportowe emocje. Dziękujemy im za aktywność, a głównym organizatorom i sponsorom za wspaniałą imprezę i jej wszechstronną oprawę.
Po ogłoszeniu ostaniej zbiórki przyszedł czas na osobiste podziękowania i daleką drogę do domu. A zatem do zobaczenia w listopadzie na Międzynarodowym Seminarium Jiu-Jitsu w Szczebrzeszynie.
Na Ogólnopolskim Turnieju Jiu-Jitsu w Czarnym Dunajcu reprezentanci Szkoły Tsubame zdobyli ogółem 11 medali w tym: 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Sekcja w Bogucinie zgromadziła 3 medale: 1 złoty i 2 srebrne. Sekcja w Lublinie 3 medale: 1 złoty i 2 brązowe. Sekcja w Niedrzwicy: 1 złoty, a sekcja w Pliszczynie 4 medale, w tym 2 srebrne i 2 brązowe.