Dodano: 2020-03-23 12:59:44
Koronawirus nie odchodzi
Ostrożne decyzje rządu starają się utrzymać wszystkich w przekonaniu, że wszystkie plany związane z normalnym zakończeniem roku szkolnego, a nawet wyborami prezydenckimi dadzą się zrealizować. Opinie środowiska medycznego wskazują jednak, że szczyt zachorowań dopiero przed nami, a krzywa wrostu liczby zarażonych nie ulega spłaszczeniu pomimo kwarantanny i powszechnej akcji  "zostań w domu". Nadzieje, że ogniska zakażenia zaczną samoistnie wygasać wraz znadejściem lata chyba już ostatecznie wygasły. Kolejne kraje afrykańskie w trybie pilnym zamykają granice i odwołują loty, a temperatury i suchy klimat wirusa nie zabiły. Ciągle jednak mamy nadzieję, że przetrwamy epidemię i spotkamy się w komplecie nawet jeśli nie uda się przywrócić treningów jeszcze w tym roku szkolnym. Na razie postępujemy zgodnie z decyzjami władz i nie wychodzimy przed szereg.
A co w Polskim Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu?
Z całą pewnością nie odbędzie się wyjazdowa sesja egzaminacyjna na stopnie mistrzowskie planowana w pierwszy weekend kwietnia. Pod wielkim znakiem zapytania pozostaje organizacja jubileuszowego seminarium w Szczebrzeszynie i najprawdopodobniej termin tego spotkania będzie przełożony na jesień. Decyzja zapadnie w najbliższych dniach. Na razie zostały odwołane wszystkie zaproszenia dla gości zagranicznych.

Zostańcie w domach, nie zapominajcie o utrzymaniu kondycji, ćwiczcie techniki w formie kata, a kiedyś szybciej opanujemy te formy w treningu z partnerem. Życzymy Wam wiele cierpliwości, mądrości i zdrowia.