header_image

Mamy już za sobą krótkie streszczenie wydarzeń, więc najwyższy czas by poznać bohaterów tego spotkania i mistrzów województwa w kata Jiu-Jitsu Goshin-Ryu.
W najmłodszej kategorii wiekowej SP0 nie wystawiliśmy reprezentacji, więc miejscami na podium i medalami podzieli się i uczniowie klubu Bushido. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Gracjan Chojnacki i  Damian Mazurek. Drugim podzielili się Maksymilian Małyszka i Nikodem Samulak, a zwyciężył Michał Krajewski.
W kategorii wiekowej SP1 dziewcząt dominowały nasze zawodniczki, a tytuł mistrzowski przypadł Nikoli Otulskiej, która wyprzedziła debiutantkę Melanię Kobel. Wśród chłopców trzecie miejsce zdobył Wiktor Wierzchoś (Bushido), a medal srebrny wywalczył debiutant Antoni Stepuch (Lublin). Zwyciężył Mateusz Matejko (Lublin), a jeszcze tydzień przed zawodami musieliśmy ocenić czy jest do nich przygotowany.
W kategorii wiekowej SP2 chłopców trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Sztejmerowi (Bushido). Drugie miejsce i medal srebrny zdobył Filip Kisielewski z Lublina (nieobecny w czasie dekoracji), a złoto wywalczył Damian Kozłowski z sekcji w Pliszczynie. W kategorii klas III dziewcząt zwyciężyła Paulina Pańczyk (Bushido) przed Patrycją Fronc (Lublin) i w ten sposób dziewczyny obroniły swoje miejsca z poprzedniej edycji. Trzecie miejsce i medal brązowy zdobyła Aleksandra Szajba (Bushido). Szczególnie zacięty bój stoczyli w tej kategorii panowie. Pierwsze miejsce zdobyli ex aequo Paweł Krajewski (Bushido) i Bartosz Bomastyk (Gliwice). Srebrny medal wywalczył Patryk Pić, a brązowy Sebastian Samulak (Bushido) i nasz debiutant Nikodem Otulski.
W kategorii wiekowej SP4 dziewcząt całe podium należało do naszych zawodniczek, chociaż każda z innej sekcji. Trzecie miejsce zajęła Barbara Gawrońska z Pliszczyna, a drugie Aniela Wójtowicz z sekcji w Niedrzwicy kierowanej przez sensei Adriana Olbromskiego. Smaku zwycięstwa i chyba największej niespodzianki tych zawodów dostarczyła nam jednak Matylda Podleśna z Lublina, która rozpoczęła trening dopiero we wrześniu i musi teraz udźwignąć ciężar mistrzowskiego tytułu, a w perspektywie obronić go za rok. W tej samej kategorii wiekowej chłopców zwyciężył Paweł Chalimowski (Gliwice) przed Jakubem Pańczykiem i Filipem Chwiejdą (obaj Bushido).
W kategorii SP5 dziewcząt sensacji nie było. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Emilia Wojnar (Bushido). Srebrny medal zdobyła Olga Smoter, a tytuł mistrzowski i kolejne złoto do swojej kolekcji dołączyła Julia Fiedorek z Pliszczyna.
Jak się miało okazać kategoria SP5 to bardzo mocny atut Pliszczyna, a potwierdził to za chwilę Mateusz Ważny zdobywając dla swojej sekcji kolejne złoto. Wyprzedził on Jakuba Rakuś i Damiana Bubiłka (obaj Bushido). Doskonała passa Pliszczyna trwała nadal. W kategorii wiekowej SP6 dziewcząt trzecie miejsce wywalczyła Alicja Matejko (Lublin), wyprzedzając  o włos Kamilę Wesołowską (medal za nieobecną siostrę odebrał brat Mateusz). Drugie miejsce i medal srebrny zdobyła Adrianna Gnioska (Pliszczyn), a złoto i tytuł mistrzowski Agnieszka Kasperek (Pliszczyn). W kategorii chłopców Pliszczyn pojawił sie ponownie na podium za sprawą Jakuba Buraka, któy zdobył bązowy medal. Zwyciężył Partyk Bubiłek przed Jakubem Drożdżykiem (obaj Bushido).
W kategorii wiekowej gimnazjum pań tutuł mistrzowski i złoty medal wywalczyła Natalia Sulowska - tym razem już bez stresujących dogrywek, wyprzedzając siostry Paulinę i Aleksandrę Kapuśniak (Bushido). Wśród panów złoto zdobył Bartłomiej Godzisz, srebro Krzysztof Osman (obaj Bushido). Trzecie miejsce i bązowy medal wywalczył w dogrywce Kamil Kasperek (Pliszczyn). W najstarszej grupie wiekowej - szkoła średnia i starsi - wśród pań najlepszą okazała się Martyna Skwarek (Gliwice), wyprzedzając Zuzannę Wujec i Beatę Mielcarek (obie Bushido). W tej kategorii nie byliśmy reprezentowani z powodu chorób i obowiązków zawodowych uniemożliwiających uczestnictwo.
Niewątpliwą stratę odkupili nasi panowie zdobywając całe podium. Zwyciężył Bartosz Pielichowski, a pod jego nieobecność medal odebrał sempai Krzysztof Głodowicz. Tutuł wicemistrza przypadł Markowi Kozyrze, a trzecie miejsce zdobył Piotr Machlarz. W drugą fazę zawodów jaką był pokaz technik parami zdominowali zawodnicy Bushido i to oni podzielili się w zasadzie medalami w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. Najlepsżą w kategorii I-III SP okazała się para Paulina Pańczyk i Patryk Pić, a w klasach IV-VI - Jakub Drożdżyk i Jakub Pańczyk.
Wśród gimazjalistów wygrała para Bartłomiej Godzisz i Patryk Kaznowski. Nasza para mieszana Natalia Sulowska (gimnazjum) i Bartosz Pytka (szkoła średnia) została zaliczona do kategorii najstarszej i w pięknym stylu zwyciężyła pokonując gliwicką parę Błażej Porwał i Martyna Skwarek oraz reprezentantów Bushido Zuzannę Wujec i Paulinę Kapuśniak.
Ogółem nasi reprezentanci (z wyłączeniem srebrnego medalu Anieli Wójtowicz) zdobyli 22 medale w tym 10 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Na tym tle doskonale wypadła Sekcja Jiu-Jitsu w Pliszczynie zdobywając 10 medali, w tym aż 6 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Niewątpliwie dorobek medalowy mógł być większy gdyby nie choroby i problemy zawodowe, ale takie jest życie. Kilku naszych faworytów  spaliło swój start pomimo doskonałego przygotowania. Zawiniła tu niewątpliwie słabsza psychika i presja jakiej podlegają obrońcy medalowych miejsc. Doskonale to rozumiem i sam tego doświadczyłem. Jedynym sposobem na przełamanie tych problemów są kolejne starty i liczymy na ich silną osobowość, która z pewnością zwycięży. A kolejna okazja by się o tym przekonać najpóźniej za rok. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy startu i serdecznie pozdrawiamy.