header_image
先生 奥伝  マチェイ フリス
Maciej Flis - Sensei Okuden 1 Dan – swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w 1998 roku, w lubelskiej sekcji Jiu-Jitsu pod kierunkiem instruktora Andrzeja Kozyry. Od pierwszych miesięcy spędzonych na tatami był bardzo pilnym uczniem, dlatego już po półrocznym treningu zdał swój pierwszy, uczniowski egzamin na stopień 7 kyu.
18 czerwca 2005 roku błyskotliwie zdał egzamin techniczny na stopień 2 kyu Jiu-Jitsu Goshin-Ryu i został asystentem głównego mistrza. Od tej chwili zaczął zdobywać pierwsze doświadczenia jako przyszły instruktor. Bardzo szybko zyskał sympatię grupy młodzieżowej, wykazując przy tym wybitne predyspozycje do pracy z najmłodszymi. Z wielką pasją zaangażował się w prezentację kunsztu i skuteczności sztuki jiu-jitsu uczestnicząc w licznych pokazach służących jej popularyzacji w społeczeństwie.
W listopadzie 2006 roku w Szczecinie, Maciej Flis ukończył kurs instruktorski i uzyskał ministerialne uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. Od tej pory bazując na zdobytej wiedzy i wcześniejszej praktyce mógł rozpocząć samodzielne prowadzenie zajęć treningowych w Lubelskiej Szkole Jiu-Jitsu Tsubame. Równolegle doskonalił swoje umiejętności pod okiem wybitnych mistrzów krajowych i zagranicznych. Obok głównych instruktorów Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu w gronie tym znaleźli się Soke Krzysztof Jankowiak, Soke Eugeniusz Sikora, Dai Shihan Paweł Nerć, Godan Eryk Murlowski, Mistrz Świata w shotokan kumite Marek Kaczałko czy Paweł Szubart - purpurowy pas brazyliskiego ju-jitsu. Z mistrzów zagranicznych: Soke Kaido Yamaue, Soke Philippe Floch czy Oleksander Gorbatiuk - sambo.
Wysoki poziom wyszkolenia chętnie prezentował na stażach i otwartych imprezach popularyzujących sztukę walki jiu-jitsu.
W czerwcu 2007 roku, po dziewięciu latach doskonalenia swoich umiejętności, na Ogólnopolskim Seminarium Jiu-Jitsu we Wrocławiu, Maciej Flis sięgnął po najwyższy uczniowski stopień – 1 kyu. W komisji egzaminacyjnej zasiedli wówczas: Hanshi Marek Rudzki 8 Dan oraz Shihan Paweł Bomastyk 7 Dan.
Intensywne, dwuletnie przygotowania pozwoliły na realizację największego marzenia chyba każdego adepta sztuk walki. 24 kwietnia 2010 roku podczas jubileuszowego seminarium jiu-jitsu z okazji XX-lecia szkoły, miał zaszczyt stanąć przed komisją egzaminacyjną Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu i złożył egzamin techniczny na stopień 1 Dan. W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili: dr płk Krzysztof Kondratowicz Menkyo Kaiden 12 Dan, Hanshi Marek Rudzki 8 Dan, Dai Shihan Tomasz Auguściak 7 Dan, Dai Shihan Jacek Chęciński 7 Dan, Dai Shihan Paweł Bomastyk 7 Dan.
Rok 2006 - w przerwie zajęć na kursie instruktorskim w Szczecinie i po prawej - podczas uroczystej promocji na stopień 1 kyu Jiu-Jitsu Goshin-Ryu w 2007 roku we Wrocławiu
 
Sensej Maciej Flis nadal trenuje i doskonali swoje umiejętności nie tylko w zakresie dalekowschodnich sztuk walki, ale również sztuk i sportów walki z innych rejonów świata, takich jak: boks tajski czy brazylijskie ju-jitsu. Ponadto nieustannie pogłębia swoją wiedzę praktyczną w posługiwaniu się japońską bronią: jo i bokken.
Po lewej - trudna sztuka panowania nad dystansem i pracą ciała pod kierunkiem Mistrza Świata w shotokan kumite Marka Kaczałko, po prawej - w przerwie zajęć z Profesorem Keido Yamaue i Soke Krzysztofem Jankowiakiem w Namysłowie
 
Emocjonalnie związany ze swoją pierwszą szkołą i gronem przyjaciół chętnie uczestniczy w ważniejszych wydarzeniach. Jego inicjatywie i osobistemu zaangażowaniu w opracowanie projektu szkoła zawdzięcza kształt i funkcjonalność aktualnego serwisu internetowego.
Stare czasy w lubelskim dojo - podczas stażu z Shihanem Jackiem Chęcińskim i prezentacji kunsztu jiu-jitsu przed wybitnymi mistrzami i uczestnikami jednego z seminariów we Wrocławiu
Poniżej - w przyjacielskim uścisku sensei Marka podczas pokazów z okazji Jubileuszu XX-lecia Szkoły oraz w chwili odbierania certyfikatu na 1 Dan z rąk Soke Menkyo Kaiden płk dr Krzysztofa Kondratowicza
Prywatnie jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej, specjalistą od administracji i bezpieczeństwa systemów informatycznych. Pracuje jako programista w jednej z lubelskich firm. Interesuje się motoryzacją i fotografią, a od niedawna doskonali trudną sztukę bycia dobrym mężem i godzenia życiowych pasji z obowiązkami rodzinnymi.


Kartka z historii czyli migawka z egzaminu na stopień 1 kyu - czerwiec 2007
Na jednym z licznych pokazów popularyzujących sztukę jiu-jitsu w społeczeństwie
Nagroda i spełnienie marzeń każdego adepta stuk walki
Wspólnie spędzone 12 lat, poświęcone przyjemnej pasji ale i ciężkiej pracy kończy się wzruszającą sceną ale tak jest zawsze
W gronie mistrzów Międzynarodowego Seminarium Sztuk Walki w Szczebrzeszynie
Po latach jako aktywny instruktor w dojo, w którym rozpoczynał swoją przygodę z jiu-jitsu