Lubelska Szkoła Jiu-Jitsu TSUBAME skończyła 30 lat

Za nami już 30 lat pracy szkoleniowej i wychowawczej. Wiele radości i sportowych sukcesów. Mieliśmy to szczęście spotykać na swojej drodze ludzi nieprzeciętnych, zdecydowanych porzuć tanią rozrywkę i narzucić sobie dyscyplinę treningową. Zmusić się do wysiłku fizycznego kosztem czasu spędzanego na mediach społecznościowych i znaleźć w tym przyjemność na całe lata. Oczywiście nie wszyscy wytrwali w tym postanowieniu, ale każdy wniósł do naszej historii jakąś cząstkę siebie i pozostawił przynajmniej mały ślad w historycznych relacjach z ciekawych wydarzeń. Coś, co pamiętamy i za co właśnie teraz, w roku jubileuszu, wypada podziękować.
Zawsze dokładaliśmy starań by swoje miejsce w lokalnej społeczności i szeroko rozumianym środowowisku miłośników sztuk walki wyznaczać ciężką pracą i wysokim poziomem szkolenia. Sobie i naszym uczniom stawialiśmy i stawiać będziemy nadal bardzo wysokie wymagania pod względem technicznym i etycznym. Dlatego możemy być dumni z atmosfery jaka nas łączy i towarzyszy naszym treningom. Często to właśnie ona przyciąga do naszego dojo nowych adeptów. W ramach naszej szkoły ale także Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu ciągle poszukujemy nowych, atrakcyjnych form szkolenia i sportowej rywalizacji. Przez to nasze zajęcia dostarczają coraz szerszego zakresu umiejętności, są coraz ciekawsze ale pochłaniają coraz więcej czasu.
Siedmioro spośród naszych uczniów sięgnęło już po czarny pas mistrzowski i możemy się spodziewać, że kilkoro kolejnych już niedługo zrealizuje swoje marzenia. Wszyscy nasi instruktorzy legitymują się wyższym wykształceniem, mają niezbędne doświadczenie i licencje instruktorskie. Niemal wszyscy prowadzą treningi we własnych sekcjach i nadal doskonalą swoje umiejętności.
Nasza działalność ma istotny wymiar społeczny doceniany przez rodziców ale także przez władze naszego miasta i regionu. Wynika to z faktu, że jako najstarszy klub sztuk walki w Lublinie otwieramy nasze dojo także dla młodych ludzi dotkniętych problemami ruchowymi i emocjonalnymi. Mamy świadomość, że nie ma dla nich miejsca w sekcjach wyczynowych, ukierunkowanych jedynie na wynik i sukces sportowy. Tym samym stwarzamy im szansę prawidłowego rozwoju psychofizycznego i odnalezienia godnego miejsca w swoim środowisku szkolnym i społeczeństwie. Nie zamykamy się przed światem w naszym dojo i zawsze jesteśmy tam, gdzie nasza obecnośc jest oczekiwana i może sprawić komuś radość.
Radością ze swojej pasji chętnie dzielimy się z innymi. Tylko w ostatnim roku uczestniczyliśmy w czterech festynach rodzinnych i mieliśmy zaszczyt reprezentować swoją sztukę na Międzynarodowej Gali Sztuk Walki jaka we wrześniu 2018 roku odbyła się w Lublinie.
Wszystko to znalazło swoje odzwierciedlenie w oficjalnych obchodach Jubileuszu XXX-lecia jakie odbyły się przy okazji IX Otwartego Turnieju Klubowego w Wieloboju Obronnym w czerwcu tego roku w Pliszczynie.
Za znaczący wkład w rozwój jiu-jitsu i działaność na rzecz wspierania sportowych pasji mieszkańców Lublina szkoła nasza została odznaczona Medalem Prezydenta Miasta Lublin. Odznaczenie wraz z listem gratulacyjnym dr Krzysztofa Żuka przekazał w Jego imieniu dr Jakub Kosowski - Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. Tym samym wyróżnieniem uhonorowany został indywidualnie jej założyciel i główny mistrz sensei Andrzej Kozyra.
Nasza praca, poziom wyszkolenia technicznego, uczciwość i szczerość w bezpośrednich kontaktach zostały docenione także przez członków stowarzyszenia Polskie Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu. Ostatnie walne zebranie powierzyło na nową kadencję funkcję wiceprezesa sensei Andrzejowi Kozyrze. Sensei Agnieszka Kozyra zostałą członkiem komisji rewizyjnej, a sensei Krzysztof Głodowicz przewodniczącym tej komisji. Jeszcze nigdy w historii Szkoły i PCJJ G-R nasi mistrzowie nie pełnili tak wysokich funkcji w stowarzyszeniu. To szczególna nobilitacja ale i zobowiązanie do realizacji coraz bardziej ambitnego programu.
Te zaszczytne wyróżnienia nie byłyby możliwe gdyby nie ciężka, wieloletnia praca całej rodziny Tsubame. Dlatego z okazji Jubileuszu chcemy tą drogą podziękować wszystkim  mistrzom, aktualnym i byłym uczniom oraz wszystkim naszym przyjaciołom i sympatykom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego sukcesu.