header_image
W sobotę 26 maja na zaproszenie organizatorów mistrzostw branży informatycznej w piłce nożnej wystąpiliśmy z krótkim pokazem na murawie Orlika przy Szkole Podstawowej Nr 57 w Lublinie. Mistrzostwa, mające już kilkuletnia tradycję, są cyklem rozgrywek charytatywnych wspierających funkcjonowanie ośrodków dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. W pokazie wystąpili mistrzowie i uczniowie sekcji jiu-jitsu w Bogucinie, Pliszczynie i Lublinie, a sensei Marek Kozyra wystąpił w podwójnej roli - popularyzotora sztuki i bramkarza swojej drużyny.
Z kolei w środę 30 maja odpowiedzieliśmy na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie i wystąpiliśmy z pokazem na szkolnym Festynie Rodzinnym. Tu również pokazały się Sekcje Jiu-Jitsu z Bogucina i Pliszczyna, a Lublin reprezentował sensei Krzysztof Głodowicz wraz z córami Ewą i Zuzanną. Jak widać po twarzach widzów zostaliśmy przyjęci z dużym zaciekawieniem, a nawet niedowierzaniem.
Dzień po wyczerpującym turnieju klubowym czyli 10 czerwca podobny festyn odbył się na boisku Szkoły Podstawowej w Wilczopolu. Tu zostaliśmy zaproszeni z nadzieją na powołanie do życia nowej sekcji jiu-jitsu, którą pokieruje sensei Krzysztof Głodowicz. Duże zainteresowanie naszą obecnością pozwala przypuszczać, że pomysł ten uda się zrealizować, ale o tym przekonamy się ostatecznie we wrześniu.
Przed nami jeszcze jedna duża impreza jaką będzie doroczny Festyn Rodzinny w Garbowie. Tam z pewnością pierwsze skrzypce zagrają uczniowie Sekcji Jiu-Jitsu w Bogucinie, ale o tym opowiemy już w kolejnej relacji.