Jak do nas trafić - dojo w Lublinie

Niemal od początku swojego istnienia, a więc prawie 28 lat, dojo Lubelskiej Szkoły Jiu-Jitsu Tsubame mieści się na obiektach sportowych II Oddziału MOSiR GLOBUS przy ul. Kazimierza Wielkiego 4. Od czasu, gdy wybudowano nową halę sportową wcale nie łatwo do nas trafić tym bardziej, że rozlokowało się tam wiele instytucji, sekcji i klubów. Te obrazki i opisy pozwolą zrobić to bezbłędnie, zaoszczędzić czas na poszukiwania i pieniądze na telefon.
Zacznijmy od dojazdu od ul. Tomasza Zana. Ten wjazd jest jeszcze nieczynny ale z chwilą pojawienia się elektronicznego systemu opłat zostanie uruchomiony. Będzie to najkrótsza droga dla dojeżdżających od ul. Nadbystrzyckiej bo pozwoli ominąć skrzyżowanie ul. T. Zana i Fileretów i zwolni nas z oczekiwania na zmianę świateł.

Idąc pieszo lub wjeżdżając z tej strony kierujemy się na wprost, mijając wejście do sali konferencynej i zadaszone wejście do wypożyczalni. Kto dojedzie tu autobusem i wysiądzie na przystanku przy Fileretów znajdzie się na parkingu, mniej więcej w tym samym miejscu. Dochodzimy do końca budynku gdzie mieści się Instutut Zdrowia i Urody i skręcamy w prawo, w kierunku głównej fasady Hali Widowiskowo-Sportowej.
Tu spotkają się drogi dojeżdżających lub dochodzących od ul. Filaretów i drugiego, głównego wjazdu na parking od ul. Kazimierza  Wielkiego. Na lewo za szlabanem można zostawić samochód i stąd będzie najbliżej. Idziemy wzdłuż głównej fasady, gdzie mieszczą się kasy biletowe i główne wejścia do hali widowiskowej. Mijamy je i idziemy, aż do końca budynku, omijając barierki widoczne na zdjęciu po prawej. Stąd już powinien być widoczny beżowo-rdzawy budynek naszego dojo usytuowany nieco w głębi za halą. Na parkanie powinna być widoczna tabliczka naszej szkoły.
Gdy ominiemy barierki i spojrzymy w prawo zobaczymy łukowate zadaszenie wejścia i schodki, które do niego prowadzą. Jesteśmy na miejscu. Idąc od ulicy Glinianej i K.Wielkiego musimy tylko pokonać mały parking, którego wjazd widoczny jest na zdjęciu powyżej i skręcić w lewo do wejścia. Dojeżdżający mają nieco trudniej bo parking ten jest zarezerwowany dla pracowników MOSiR i z reguły zamknięty. Podwożąc dziecko można bezpiecznie je zostawić przed wjazdem, a chcąc uczestniczyć w treningu trzeba pojechać dalej, na wprost i skorzystać z wjazdu na parking główny.
Zewnętrzny wygląd dojo to tylko pozory, bo całkowicie odrestaurowane wnętrze odpowiada standardom współczesności. Przywita Was tutaj jasny hall, z którego prowadzą drzwi do pomieszczeń szatni dla pań i panów oraz toalety dla gości. Z szatni przechodzi się bezpośrednio do pomieszczeń sanitarnych przeznaczonych dla ćwiczących, gdzie można się umyć, wziąć prysznic po ciężkim treningu i załatwić potrzeby fizjologiczne.
Tuż przed wejściem do dojo, po prawej stronie znajduje się pokój dla instruktorów. Sala ćwiczeń jest oświetlona i ogrzewana, wyposażona w wymuszony obieg powietrza, a na głównej ścianie mamy lustra pozwalające na obserwację własnej sylwetki i korygowanie błędów. Podłoga wyłożona jest klasycznym tatami, które nie spoczywa jednak na sztywnym podłożu. Deski podłogi ułożone są na drewnianych legarach, przez co podłoże ma własności amortyzujące, a upadek jest zdecydowanie mniej bolesny. Mamy nadzieję, że nowy standard Hombu Dojo Tsubame zachęci Was do wizyty w tym miejscu i podjęcia treningów.

Dla osób, które obawiają się jednak problemów z dotarciem do celu przygotowaliśmy specjalny odnośnik, który poprowadzi Was do Automapy Targeo i pozwoli wyznaczyć trasę z każdego dowolnego punktu. A oto on: Lubelska Szkoła Jiu-Jitsu "GLOBUS"