header_image
Przez dwa i pół roku miejscem treningów Sekcji Jiu-Jitsu w Bogucinie był hol i mała sala lekcyjna, bo ze względów bezpieczeństwa wszyscy uczniowie nie mogli ćwiczyć razem. Bliskość ścian i ich narożników musiała być w ciągłej uwadze instruktorów i trenujących. Gdyby nie zaangażowanie rodziców i miejscowych władz, dzięki którym bardzo szybko zakupiono tatami, trudne warunki do pracy szybko zniechęciłyby młodych ludzi chociaż i tak łatwo nie było. Pomimo wszystko sekcja szybko zaistniała w środowisku odnosząc pierwsze sportowe sukcesy. W ciągu tych lat doczekała się medalistów i mistrzów Wojewódzkiego Turnieju Klubowego w Wieloboju Obronnym, zawodów w graplingu, a nawet Mistrzostw Polski w Kata Goshin-ryu.
Dlatego z wielką nadzieją i oczekiwaniem przyjęliśmy decyzję o budowie nowej sali gimnastycznej i przy okazji każdego kolejnego treningu śledziliśmy postęp prac. I wreszcie wszyscy doczekaliśmy dnia, w którym oficjalnie można było oddać salę we władanie szkoły i młodzieży. Dzień 25 października 2018 roku z pewnością przejdzie do historii, a dla nas i całej społeczności Bogucina był wyjątkowym świętem. Z udziałem przedstawicieli władz województwa, kuratora oświaty, władz gminy i sołectwa uroczyście przecięto wstęgę. Jasną i błyszczącą nowością salę poświęcił proboszcz miejscowej parafii, po czym wysłuchaliśmy wystąpień zaproszonych gości, wśród których znaleźli się także nasi mistrzowie.
W bogatej części artystycznej nie mogło zabraknąć także naszego akcentu w postaci pokazów przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem sensei Marka i Natalii Kozyrów. Występ sekcji był pokazem wyjątkowej sprawności fizycznej, a także potwierdził wysokie wyszkolenie techniczne. Nic zatem dziwnego, że spotkał się z wielkim zainteresowaniem widzów i został nagrodzony gorącymi brawami. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pierwotnie jego scenariusz był znacznie szerszy, ale kilkoro uczniów wyłączyły urazy nabyte poza treningiem, a część najaktywniejszych adeptów pochłonęły inne występy artystyczne przygotowane przez szkołę. Niezależnie od tego program mógł się podobać i spełnił nasze oczekiwania.
Mamy nadzieję, że nowe i wręcz komfortowe warunki do treningu przyczynią się do wzrostu zainteresowania sekcją, a tym którzy nie poddali się trudnościm przez minione dwa lata dostarczą dużej dawki energii i nowego zapału do pracy. Niech zamienią je w kolejne sportowe sukcesy i przypieczętują wyższymi stopniami po kolejnych egzaminach technicznych.