header_image
Niemal do ostatniej chwili przed dekoracją nie były znane ostateczne wyniki turniejowych zmagań, bo o miejscu na podium decydowały komputerowe obliczenia uwzględniające czas wykonania konkurencji, ale także wszystkie błędy popełnione przez zawodników podczas wykonywania zadań i wyniki strzelania. To zdecydowanie zmieniało obraz jaki kształtował się wstępnie na podstawie uzyskanych czasów. Po zakończeniu tej operacji wszystko było jasne i mogliśmy nagrodzić tych, którym dopisało szczęście. Tym razem  organizatorzy zdecydowali rozpocząć prezentację medalistów od najstarszych kategorii wiekowych i w takiej kolejności ich przedstawimy. W kategorii wiekowej uczniów szkół średnich i starszych trzecie miejsce i medal brązowy zdobyli ex aequo Wojciech Golczewski i Karol Kuczmaszewski z Pliszczyna. Srebro i tytuł Wicemistrza Turnieju wywalczył Bartłomiej Pyda również z Pliszczyna, a zwycięzcą okazał się Tomasz Jabłoński z Lublina. W kategorii wiekowej gimnazjum kobiet trzecie miejsce i medal brązowy wywalczyła Alicja Kalisz z Lublina, srebro zdobyła Weronika Gnieciak z Bogucina, a złotą medalistką i Mistrzynią Turnieju w tej kategorii została Agnieszka Kasperek z Pliszczyna. W tej samej kategorii mężczyzn na miejscu trzecim uplasował się Sebastian Mielcarek z Klubu Bushido. Srebro wywalczył Jakub Stepuch z Lublina, a zwycięzcą i złotym medalistą został Bartosz Golczewski z Pliszczyna.
W kategorii wiekowej SP6 dziewcząt trzecim miejscem na podium podzieliły się zgodnie dwie reprezentantki Podhala Julia Wojeńska i Anna Szpernoga. Srebro i tytuł wicemistrzowski wywalczyła Julia Salamandra z Bogucina, a złota medalistką turnieju została Paulina Pańczyk z Klubu Bushido. W kategorii wiekowej SP6 chłopców trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Patryk Pić z Klubu Bushido, a srebro i złoto wywalczyli reprezentanci Podhala - Adam Kocańda i Maciej Jarończyk. W kategorii wiekowej SP5 dziewcząt brązowy medal zdobyła Martyna Rybkowska z Bogucina, srebro wywalczyła reprezentantka Podhala Wiktoria Wajda, a złotą medalistką i Mistrzynią Turnieju została Aleksandra Michalczyk z Lublina.
W tej samej kategorii wiekowej chłopców na miejscu trzecim znaleźli się ex aequo Adrian Węgrzyn z Lublina i Szymon Mazurek z Bogucina. Srebrny medal wywalczył Norbert Próchnicki z Niedrzwicy, a złoto i tutuł Mistrza Turnieju zdobył Piotr Wójtowicz również z Sekcji Jiu-Jitsu w Niedrzwicy. W kategorii wiekowej uczniów czwartych klas szkół podstawowych dziewcząt brązowy medal przypadł Ewie Głodowicz z Lublina. Srebro wywalczyła Kornelia Wlizło z Klubu Bushido, a na najwyższym podium stanęła jej klubowa koleżanka Klaudia Kołcon. W kategorii wiekowej SP4 chłopców trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Remigiusz Kokowicz z Niedrzwicy, a srebro i złoto przypadło zawodnikom Lublina. Wicemistrzem turnieju został Krzysztof Sikorski, a zwycięzcą tej kategorii Mateusz Matejko.
W kategorii wiekowej SP3 dziewcząt medal brązowy wywalczyła Maria Woś z Bogucina wyprzedzając jednym celnym strzałem Kasię Galewską z Lublina. Srebrny medal zdobyła Nikola Burak z Pliszczyna, a najlepszą tego dnia okazała się Elena Łoboda reprezentująca Szkołę EdArt. W tej samej kategorii wiekowej chłopców trzecie miejsce i medal brązowy zdobył Konrad Gnieciak z Bogucina. Srebrnym medalistą został Antoni Stepuch z Lublina, a zwycięzcą w tej kategorii okazał się Franciszek Podolski z Bogucina. W kategorii wiekowej SP2 dziewcząt brązowy medal wywalczyła Aleksandra Bielecka z Klubu Bushido, a srebrny Wiktoria Wawerska z Bogucina. Po raz pierwszy w historii turnieju na najwyższym podium stanęły dwie zawodniczki - Blanka Zaręba z Klubu Bushido i Julia Krzysiak z Bogucina.
W kategorii SP2 chłopców, pośród 16 startujących, trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Piotr Kocańda ze Szkoły EdArt, a srebro wywalczył Mikołaj Szpuga z Klubu Bushido. Po złoto i tytuł mistrza turnieju sięgnął Denis Palider reprezentujący Podhale. I tak dotarliśmy do najmłodszych - reprezentantów klas pierwszych szkół podstawowych. Tu w kategorii wiekowej SP1 dziewcząt najlepszą okazała się Gabriela Bubiłek z Klubu Bushido. Srebrny medal wywalczyła Natalia Obrok również z Bushido, a brąz zdobyła Agnieszka Gawrońska z Pliszczyna. W tej samej kategorii wiekowej chłopców trzecie miejsce zdobył Daniel Dziadosz z Bushido, a srebrny medal wywalczył Igor Pawłowski z Bogucina. Złotym medalistą w tej kategorii został Bartosz Zych z Klubu Bushido.
Rywalizacja o medale wśród rodziców, w kategorii kobiet zakończyła się bezapelacyjnym zwycięstwem Marioli Wolińskiej z Pliszczyna. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Jolanta Zborowska, a brąz zdobyła Magdalena Próchnicka (obie reprezentantki Lublina). W kategorii mężczyzn trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Grzegorz Kowal z Lublina. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyli ex aequo Łukasz Łoboda z Podhala i Mariusz Wójcik z Lublina, a na najwyższym podium stanął kolejny reprezentant Podhala Józef Szpernoga. Do pełnego obrazu pozostało jeszcze wyłonienie najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika całego turnieju. Ku wielkiej radości reprezentantów Sekcji w Pliszczynie zwycięzcami w kategorii open zostali Agnieszka Kasperek i Bartosz Golczewski i to oni otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Wólka Edwina Gortata. W imieniu fundatora puchary wręczył Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wólka Michał Kornet.
Mamy nadzieję, że wszystkie reprezentacje były usatysfakcjonowane takim podziałem krążków, bo każda z nich co najmniej kilka wywiozła z turniejowej rywalizacji. Klub Bushido i jego sekcje w Szczebrzeszynie i Zwierzyńcu zdobył ogółem 12 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Reprezentanci Podhala zgromadzili 10 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Dorobek naszych sekcji był następujący: Bogucin - 10 medali, w tym 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe, Lublin - 11 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe, Niedrzwica - 3 medale, w tym 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy, Pliszczyn - 8 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe oraz puchary dla najlepszej pary turnieju. Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj